Sign In

x

Results & Highlights - Mesa, AZ - 11/10/2017

  • Top Novice Small Group 8 and Under

    1st – #249 Rock Around The Clock Heart and Sole Performing Arts

    Top Novice Small Group 9 - 11

    1st – #247 Mambo Italiano Anderson Institute of Music & Performing arts

    Top Primary Solo 8 and Under

    1st – #124 What Once Was Club Dance Ellie Smith
    2nd – #157 Let Me Entertain You Dance Republic Gabriella Owens
    3rd – #158 Sweet Georgia Brown Dance Republic Payton Herrera
    4th – #121 Moon Club Dance Makena Erickson
    5th – #141 You Raise Me Up The Element Dance Center Reese Pidgeon
    6th – #122 Youth Dance Republic Makayla Miller
    7th – #146 Forever Young Club Dance Sydney Kelly
    8th – #115 Don't You Worry Child Centrestage Marissa Chura
    9th – #152 Bonjour Paris Dance Studio 111 Gianna Roberts
    10th – #153 Popular Club Dance Berkeley Haak
    11th – #111 My Boyfriend's Back Dance Republic Jade Polston
    12th – #155 In Lights Club Dance Madyson Barney
    13th – #149 What A Wonderful World Club Dance Brinklee Grako
    14th – #144 Wild Horses The Dance Loft Lyra Bovich
    15th – #132 Hound Dog Dance Republic Ayla Ross

    Top Primary Solo 9 - 11

    1st – #51 Silence Evolution Dance Center Brooke Hanson
    2nd – #20 Black Bird Dance Republic Brooklyn Bell
    3rd – #52 Twisted Bitterness Centrestage Addison Horn
    4th – #7 Feeling Gorgeous Dance Republic Kali Strauss
    5th – #33 Cold-Hearted Dance Deluxe Logan Adams
    6th – #39 Queen Bee The Dance Loft Tessa Weaver
    7th – #1 Stargazing Club Dance Bella Fernandez
    8th – #26 Happy The Dance Loft Alexa Paige
    9th – #23 Ooooo Child Dance Republic Emma Haltorp
    10th – #38 Believer Balletto's Dance Company Taylor Munson
    11th – #44 Keep Breathing Dance Deluxe Lola Ornelas
    12th – #17 Rebuilding Club Dance Kanon Greer
    13th – #8 The Pool Dance Deluxe Alexis Diaz Rodriguez
    14th – #31 Never Gonna Let You Down The Dance Loft Taylor Ingersoll
    15th – #3 Imagination Club Dance Sayler Conover

    Top Primary Solo 12 - 14

    1st – #63 The Deep End Evolution Dance Center Payton Hankins
    2nd – #65 Fever Evolution Dance Center Paige Schmella
    3rd – #70 Mein Herr Bricks Studio Mitra Matin
    4th – #56 Strange Birds Club Dance Kambria Greer
    5th – #57 Shy Artistic Motion Dance Caroline Thomas
    6th – #67 Saturn Anderson Institute of Music & Performing arts Garren Garcia
    7th – #55 Believer Artistic Motion Dance Caroline Alexander
    8th – #74 Hold Up! Studio 3 Performing Arts Connor Olden
    9th – #58 Not For The Life Of Me Jeanne's School of Dance--Chandler Megan Burke
    10th – #69 All We Do Studio 3 Performing Arts Ashley Day

    Top Primary Duet/Trio 8 and Under

    1st – #164 Daydream The Dance Loft
    2nd – #168 Cool Cat INSPIRE Entertainment
    3rd – #165 Diva The Dance Loft

    Top Primary Duet/Trio 9 - 11

    1st – #170 All That I Am Evolution Dance Center
    2nd – #172 It's Goin' Down The Dance Loft
    3rd – #174 Warrior The Dance Loft
    4th – #175 Everlasting Love The Dance Loft
    5th – #169 Footloose Jeanne's School of Dance--Chandler

    Top Primary Small Group 8 and Under

    1st – #179 When Tomorrow Comes The Dance Loft
    2nd – #185 Love Me Right Shake It Up Dance Team
    3rd – #182 Werk Phoenix Dance Academy
    4th – #184 Bad The Dance Loft
    5th – #180 Big Things The Dance Loft

    Top Primary Small Group 9 - 11

    1st – #195 Half Light The Dance Loft
    2nd – #191 Bad Boyz The Dance Loft
    3rd – #194 We Go Together Jeanne's School of Dance--Chandler
    4th – #188 All My Loving The Dance Loft
    5th – #190 Reverse The Dance Loft

    Top Primary Small Group 12 - 14

    1st – #199 If I Had A Boat The Movement Project
    2nd – #203 This Is How We Do It Studio 3 Performing Arts
    3rd – #201 Ces Bottes Anderson Institute of Music & Performing arts

    Top Primary Large Group 8 and Under

    1st – #228 Friend Like Me The Dance Loft
    2nd – #223 Bathing Beauties The Dance Loft
    3rd – #224 Lil' Ninjas The Dance Loft

    Top Primary Large Group 9 - 11

    1st – #235 Playground The Dance Loft
    2nd – #230 Grandpa's Groove The Dance Loft
    3rd – #231 Whistle Shake It Up Dance Team
    4th – #226 Dancin' Fool The Dance Loft
    5th – #234 Perm The Dance Loft

    Top Secondary Solo 8 and Under

    1st – #325 Genie Dance Deluxe Gage Davis
    2nd – #327 Breezeblocks Centrestage Kaitlyn Marcussen
    3rd – #324 Romance Centrestage Claire Wirick
    4th – #322 Beauty Dance Deluxe Vanessa Soto
    5th – #321 Dance Like Yo Daddy Dancers Domain Alyvia Chen

    Top Secondary Solo 9 - 11

    1st – #368 Solitary Soul Shock Dance Company @ PDC Jadyn Trevino
    2nd – #336 Meadow Club Dance Brooklyn Jones
    3rd – #376 Papa Soul Shock Dance Company @ PDC Hayleigh Ranf
    4th – #388 Crazy Dance Republic Ellee Caldwell
    5th – #338 Delicate Club Dance Addison Jones
    6th – #383 Believe Dance Republic Calista Andaya
    7th – #365 Slither Dance Republic Brooke Washburn
    8th – #361 Diva The Element Dance Center Athena Merziotis
    9th – #346 Feelin' Myself Dance Republic Bella Child
    10th – #363 Darkside Dance Republic Brynlee Baker
    11th – #387 Raid Centrestage Brooke Tessmer
    12th – #350 Everywhere I Go Impact Dance Amalie Mifflin
    13th – #334 Little Me The Element Dance Center Aislynn Finley
    14th – #381 Survive Dance Republic Kadie Watson
    15th – #373 About That Walk The Element Dance Center Calli Cooper
    16th – #342 Saturn Centrestage Taylor Jo Steele
    17th – #374 Salvation Dance Republic Grier Mcnab
    18th – #370 Still Hot The Element Dance Center Emma Culbertson
    19th – #366 Mouths Only Lying Centrestage Bailey Mullins
    20th – #348 Walk INSPIRE Entertainment Kaylee Mckinzie

    Top Secondary Solo 12 - 14

    1st – #284 Dancin' Soul Shock Dance Company @ PDC Emma Gonzalez
    2nd – #256 Shelter Soul Shock Dance Company @ PDC Sofia Jinks
    3rd – #252 Hold Me Down Centrestage Avery Diller
    4th – #251 I Rise Soul Shock Dance Company @ PDC Alana Tudor
    5th – #264 Scarlet Soul Shock Dance Company @ PDC Chloe Creek
    6th – #291 Ghost Bricks Studio Alyssa Blanks
    7th – #289 Song For You Soul Shock Dance Company @ PDC Kaylee Brown
    8th – #303 Ghost Of Sky Soul Shock Dance Company @ PDC Marina Milner
    9th – #257 Sound Of Silence Tempe Dance Academy Olivia Kramb
    10th – #254 Halo The Dance Loft Ellery Donlon
    11th – #286 The Other Side Dance Republic Grace Griebeler
    12th – #295 Roses And Violets The Dance Loft Lily Sandlin
    13th – #294 Dead Man's Arm Dance Republic Katie Bagby
    14th – #302 I Found Dance Republic Lindsay Gunderson
    15th – #265 Numb The Dance Loft Eden Smith

    Top Secondary Solo 15 - 19

    1st – #315 Supermarket Flowers Artistic Motion Dance Elizabeth Gardner
    2nd – #316 Be Italian Soul Shock Dance Company @ PDC Skylar Hall
    3rd – #309 Say Goodbye Balletto's Dance Company Sydney Perry
    4th – #307 Better The Dance Loft Skylar Allen
    5th – #317 Swing Thing Dance Deluxe Lindsey Ross

    Top Secondary Duet/Trio 8 and Under

    1st – #404 We Can Do Anything Dance Deluxe

    Top Secondary Duet/Trio 9 - 11

    1st – #400 Ain't No Sunshine Artistic Motion Dance
    2nd – #401 Girls Just Wanna Have Fun The Dance Loft
    3rd – #402 Sound Off The Dance Loft

    Top Secondary Duet/Trio 12 - 14

    1st – #397 Good Life The Dance Loft
    2nd – #396 Slow Me Down Anderson Institute of Music & Performing arts
    3rd – #398 Magale Anderson Institute of Music & Performing arts

    Top Secondary Duet/Trio 15 - 19

    1st – #399 Dear Younger Me Anderson Institute of Music & Performing arts

    Top Secondary Small Group 9 - 11

    1st – #214 A Little Party INSPIRE Entertainment
    2nd – #209 Oh So Quiet Pinnacle Dance North
    3rd – #215 You Are Loved The Dance Loft

    Top Secondary Small Group 12 - 14

    1st – #218 Dle Yaman Arizona School of Classical Ballet

    Top Secondary Small Group 15 - 19

    1st – #217 Graffiti The Dance Loft
    2nd – #216 People Help The People Pinnacle Dance North
    3rd – #220 Winter Map Pinnacle Dance North

    Top Secondary Large Group 12 - 14

    1st – #212 Believer The Dance Loft
    2nd – #200 So Cold The Dance Loft
    3rd – #204 Boss The Dance Loft
    4th – #206 Hire Me ? The Dance Loft
    5th – #205 D.N.A The Dance Loft

    Top Secondary Line 12 - 14

    1st – #221 Always Love You The Dance Loft

    Top Intermediate Solo 9 - 11

    1st – #476 Asht Centrestage Chloe Slawson
    2nd – #467 What The World Needs Now The Element Dance Center Mariah Humphrey
    3rd – #465 Nuvole Club Dance Chloe Slone
    4th – #475 Control Dancers Domain Olivia Hirsch
    5th – #468 High Low Gotta Dance Company Keira Glass
    6th – #464 Soldier Royal Dance Works Simone Geliver
    7th – #470 Lay It All On Me Dancers Domain Jackie Ozer
    8th – #474 Malibu Dancers Domain Ariana Long
    9th – #473 Nightingale Dancers Domain Kayla Amkraut

    Top Intermediate Solo 12 - 14

    1st – #438 Undertow Club Dance Kaya Walsh
    2nd – #433 Conniption Centrestage Chloe Wallace
    3rd – #440 Sweat Artistic Motion Dance Bella Stark
    4th – #445 Fast Car Dance Republic Abigail Alleman
    5th – #444 Salvation Impact Dance Liberty Williams
    6th – #422 Meant Dance Republic Hailee Ferrin
    7th – #442 Flaunt It The Element Dance Center Isabelle Richards
    8th – #454 Chance Soul Shock Dance Company @ PDC Mckenna Hefta
    9th – #411 Lamentation Dance Republic Nailei Zimmer
    10th – #449 Black Hole Sun Soul Shock Dance Company @ PDC Alicia Mcmanus
    11th – #434 Rejection Club Dance Julia Cooper
    12th – #421 Daenerys Artistic Motion Dance Shea O' Malley
    13th – #419 What's Good Artistic Motion Dance Madison Lash
    14th – #437 Woman's Work Dance Republic Alexa Chiles
    15th – #452 Shallows Club Dance Mariah Porter

    Top Intermediate Solo 15 - 19

    1st – #495 Kissing You Soul Shock Dance Company @ PDC Jada Ballard
    2nd – #496 The Letting Go Soul Shock Dance Company @ PDC Chloe Stressman
    3rd – #478 The Ugly Truth Soul Shock Dance Company @ PDC Ansley Hare
    4th – #490 Transcend Soul Shock Dance Company @ PDC Olivia Evans
    5th – #498 I Was Meant For Loving You The Dance Loft Kayla Mocaby
    6th – #482 If You Won't Soul Shock Dance Company @ PDC Samantha Romero
    7th – #488 Black Ships Soul Shock Dance Company @ PDC Kylee Clinton
    8th – #485 No Man Soul Shock Dance Company @ PDC Jayla Lindsey
    9th – #479 So Far Dance Republic Audrey Chiles
    10th – #486 Love Me, Love Me Soul Shock Dance Company @ PDC Tyler Tapia

    Top Intermediate Duet/Trio 12 - 14

    1st – #457 Quiet Darkness Soul Shock Dance Company @ PDC
    2nd – #455 Me And The Devil The Dance Loft
    3rd – #460 Seven Nation Army Balletto's Dance Company
    4th – #461 Tethered iDance Studio
    5th – #456 Heal iDance Studio

    Top Intermediate Duet/Trio 15 - 19

    1st – #406 Enlightenment The Dance Loft

    Top Intermediate Small Group 12 - 14

    1st – #246 Stronger Together INSPIRE Entertainment
    2nd – #241 Here I Come INSPIRE Entertainment
    3rd – #242 Play That Sax INSPIRE Entertainment

    Top Intermediate Small Group 15 - 19

    1st – #237 Ain't No Sunshine The Movement Project
    2nd – #236 Angel Down The Dance Loft
    3rd – #232 Into The Flood The Dance Loft

    Top Elite Solo 12 - 14

    1st – #81 Gale Song Diverse Elements Noelani Vierra
    2nd – #76 Wait Royal Dance Works Rylee Kiel
    3rd – #80 Technicolor Dream Dancers Domain Ariella Mandel

    Top Elite Solo 15 - 19

    1st – #95 Stolen Royal Dance Works Thalia Bargas
    2nd – #110 Variation From Paquita Arizona School of Classical Ballet Kendall Wheeler
    3rd – #87 Cut Love Royal Dance Works Sophie Woodburne
    4th – #99 Read All About It Diverse Elements Christina De Soysa
    5th – #100 Affliction Club Dance Lexee Crandall
    6th – #83 Weird Goodbye Diverse Elements Amity Thomas
    7th – #102 The Bite Diverse Elements Katherine Dahl
    8th – #105 Hallelujah Balletto's Dance Company Victoria Rogers
    9th – #90 Red Arrow Royal Dance Works Taylor Lopez
    10th – #101 Body Gold Dancers Domain Victoria Stafford

    Top Elite Duet/Trio 12 - 14

    1st – #78 Demons iDance Studio

    Top Elite Duet/Trio 15 - 19

    1st – #107 Cash Money INSPIRE Entertainment

    Top Adult Duet/Trio 20 and Above

    1st – #319 I Cant Breathe El Paso Sun Desert Dancers

    Top Adult Small Group 20 and Above

    1st – #248 Mombasa El Paso Sun Desert Dancers

    Top Production

    1st – #177 Charm School The Movement Project

    Top Super Line

    1st – #178 Ramalama The Dance Loft

    Top Intermediate Studio

    # The Dance Loft The Dance Loft

    Top Primary Studio

    # The Dance Loft The Dance Loft

    Top Secondary Studio

    # The Dance Loft The Dance Loft
  • Miss Petite

    Miss Petite – #158 Sweet Georgia Brown Dance Republic Payton Herrera
    1st Runner Up – #115 Don't You Worry Child Centrestage Marissa Chura
    2nd Runner Up – #122 Youth Dance Republic Makayla Miller
    3rd Runner Up – #323 Collateral Beauty Centrestage Kaitlyn Marcussen
    4th Runner Up – #141 You Raise Me Up The Element Dance Center Reese Pidgeon
    5th Runner Up – #146 Forever Young Club Dance Sydney Kelly

    Miss Junior Dance

    Miss Junior Dance – #476 Asht Centrestage Chloe Slawson
    1st Runner Up – #336 Meadow Club Dance Brooklyn Jones
    2nd Runner Up – #467 What The World Needs Now The Element Dance Center Mariah Humphrey
    3rd Runner Up – #388 Crazy Dance Republic Ellee Caldwell
    4th Runner Up – #361 Diva The Element Dance Center Athena Merziotis
    5th Runner Up – #338 Delicate Club Dance Addison Jones
    6th Runner Up – #383 Believe Dance Republic Calista Andaya
    7th Runner Up – #365 Slither Dance Republic Brooke Washburn
    8th Runner Up – #465 Nuvole Club Dance Chloe Slone
    9th Runner Up – #334 Little Me The Element Dance Center Aislynn Finley
    10th Runner Up – #373 About That Walk The Element Dance Center Calli Cooper
    11st Runner Up – #355 I Gotcha Dance Republic Bella Madrigal

    Miss Teen Dance

    Miss Teen Dance – #433 Conniption Centrestage Chloe Wallace
    1st Runner Up – #442 Flaunt It The Element Dance Center Isabelle Richards
    2nd Runner Up – #291 Ghost Bricks Studio Alyssa Blanks
    3rd Runner Up – #411 Lamentation Dance Republic Nailei Zimmer
    4th Runner Up – #252 Hold Me Down Centrestage Avery Diller
    5th Runner Up – #415 Ghosts Royal Dance Works Alexa Lopez

    Miss Dance

    Miss Dance – #100 Affliction Club Dance Lexee Crandall
    1st Runner Up – #84 Yellow iDance Studio Anna Harr
    2nd Runner Up – #98 Finding Strength Club Dance Greysenne Garrison
    3rd Runner Up – #489 Time Bricks Studio Elana Naftolin
  • Primary Solo NYC All Stars

    #17 Rebuilding Club Dance Kanon Greer
    #23 Ooooo Child Dance Republic Emma Haltorp
    #31 Never Gonna Let You Down The Dance Loft Taylor Ingersoll
    #38 Believer Balletto's Dance Company Taylor Munson
    #42 Make You Feel My Love Bricks Studio Lily Cohen
    #46 Mad World Evolution Dance Center Kaitlyn Vito
    #57 Shy Artistic Motion Dance Caroline Thomas

    Primary Duet/Trio NYC All Stars

    #169 Footloose Jeanne's School of Dance--Chandler
    #172 It's Goin' Down The Dance Loft

    Primary Small Group NYC All Stars

    #193 Circus Heart and Sole Performing Arts
    #194 We Go Together Jeanne's School of Dance--Chandler
    #203 This Is How We Do It Studio 3 Performing Arts

    Primary Large Group NYC All Stars

    #230 Grandpa's Groove The Dance Loft
    #231 Whistle Shake It Up Dance Team

    Secondary Solo & Duet/Trio NYC All Stars

    #334 Little Me The Element Dance Center Aislynn Finley
    #348 Walk INSPIRE Entertainment Kaylee Mckinzie
    #352 Be Still Artistic Motion Dance Kenzie Cole
    #362 Thunderstruck The Edge Emma Hall
    #363 Darkside Dance Republic Brynlee Baker
    #366 Mouths Only Lying Centrestage Bailey Mullins
    #396 Slow Me Down Anderson Institute of Music & Performing arts
    #397 Good Life The Dance Loft

    Secondary Solo NYC All Stars

    #264 Scarlet Soul Shock Dance Company @ PDC Chloe Creek
    #265 Numb The Dance Loft Eden Smith
    #274 Diva INSPIRE Entertainment Maggi Perla
    #276 It's All About To Change Artistic Motion Dance Emma Enriquez
    #283 32 Flavors Anderson Institute of Music & Performing arts Makena Young
    #294 Dead Man's Arm Dance Republic Katie Bagby
    #313 I've Got Issues Pinnacle Dance North Jessica Klebosky

    Secondary Small Group & Large Group & Line NYC All Stars

    #210 Tightrope INSPIRE Entertainment
    #213 Down Pinnacle Dance North
    #197 Willkommen Anderson Institute of Music & Performing arts
    #205 D.N.A The Dance Loft

    Intermediate Solo NYC All Stars

    #468 High Low Gotta Dance Company Keira Glass
    #475 Control Dancers Domain Olivia Hirsch
    #480 Open Hands The Dance Loft Kaitlyn Murphy
    #489 Time Bricks Studio Elana Naftolin
    #491 Easy Royal Dance Works Lexi Dominguez

    Intermediate Solo & Duet/Trio NYC All Stars

    #415 Ghosts Royal Dance Works Alexa Lopez
    #434 Rejection Club Dance Julia Cooper
    #437 Woman's Work Dance Republic Alexa Chiles
    #446 Your Love The Element Dance Center Isabelle Richards
    #456 Heal iDance Studio
    #458 Make Me Cry Bricks Studio

    Intermediate Small Group NYC All Stars

    #241 Here I Come INSPIRE Entertainment
    #237 Ain't No Sunshine The Movement Project
    #240 Stayin' Alive The Dance Loft

    Elite Solo & Duet/Trio NYC All Stars

    #101 Body Gold Dancers Domain Victoria Stafford
    #102 The Bite Diverse Elements Katherine Dahl
    #78 Demons iDance Studio

    Secondary Solo HDI All Stars

    #251 I Rise Soul Shock Dance Company @ PDC Alana Tudor
    #252 Hold Me Down Centrestage Avery Diller
    #254 Halo The Dance Loft Ellery Donlon
    #286 The Other Side Dance Republic Grace Griebeler

    Secondary Duets/Trio HDI All Stars

    #397 Good Life The Dance Loft
    #399 Dear Younger Me Anderson Institute of Music & Performing arts

    Secondary Small Group HDI All Stars

    #217 Graffiti The Dance Loft
    #220 Winter Map Pinnacle Dance North

    Secondary Large Group HDI All Stars

    #197 Willkommen Anderson Institute of Music & Performing arts

    Intermediate Solo HDI All Stars

    #479 So Far Dance Republic Audrey Chiles
    #485 No Man Soul Shock Dance Company @ PDC Jayla Lindsey
    #497 Throw Back The Movement Project Madison Peer

    Intermediate Duets/Trio HDI All Stars

    #455 Me And The Devil The Dance Loft
    #461 Tethered iDance Studio

    Intermediate Small Group HDI All Stars

    #246 Stronger Together INSPIRE Entertainment
    #236 Angel Down The Dance Loft

    Elite Solo HDI All Stars

    #100 Affliction Club Dance Lexee Crandall
    #103 Shortline Royal Dance Works Taylor Kiel
    #105 Hallelujah Balletto's Dance Company Victoria Rogers

    Elite Duets/Trio HDI All Stars

    #107 Cash Money INSPIRE Entertainment

    Secondary Australia All Stars

    #284 Dancin' Soul Shock Dance Company @ PDC
    #315 Supermarket Flowers Artistic Motion Dance
    #397 Good Life The Dance Loft
    #399 Dear Younger Me Anderson Institute of Music & Performing arts
    #218 Dle Yaman Arizona School of Classical Ballet
    #217 Graffiti The Dance Loft
    #212 Believer The Dance Loft

    Intermediate Australia All Stars

    #438 Undertow Club Dance
    #495 Kissing You Soul Shock Dance Company @ PDC
    #457 Quiet Darkness Soul Shock Dance Company @ PDC
    #406 Enlightenment The Dance Loft
    #246 Stronger Together INSPIRE Entertainment
    #237 Ain't No Sunshine The Movement Project

    Elite Australia All Stars

    #81 Gale Song Diverse Elements
    #95 Stolen Royal Dance Works
    #78 Demons iDance Studio
    #107 Cash Money INSPIRE Entertainment
  • Convention Scholarships

    #153 Popular Club Dance Berkeley Haak - Primary 7 - 8
    #383 Believe Dance Republic Calista Andaya - Secondary 11
    #421 Daenerys Artistic Motion Dance Shea O' Malley - Intermediate 12
    #90 Red Arrow Royal Dance Works Taylor Lopez - Elite 15 - 16
  • Best Costume

    #198 Concrete Jungle Heart and Sole Performing Arts Primary Small Group
    #226 Dancin' Fool The Dance Loft Primary Large Group
    #210 Tightrope INSPIRE Entertainment Secondary Small Group
    #197 Willkommen Anderson Institute of Music & Performing arts Secondary Large Group & Line
    #242 Play That Sax INSPIRE Entertainment Intermediate Small Group

    Most Entertaining

    #194 We Go Together Jeanne's School of Dance--Chandler Primary Small Group
    #231 Whistle Shake It Up Dance Team Primary Large Group
    #209 Oh So Quiet Pinnacle Dance North Secondary Small Group
    #200 So Cold The Dance Loft Secondary Large Group & Line
    #237 Ain't No Sunshine The Movement Project Intermediate Small Group
  • People's Choice Award

    #237 Ain't No Sunshine The Movement Project

    Outstanding Performance Winners

  • Video of the Week

    #231 Whistle Shake It Up Dance Team Primary
    #200 So Cold The Dance Loft Secondary
    #237 Ain't No Sunshine The Movement Project Intermediate

    JR Photogenic

    EMMA KAY HALL THE EDGE

    SR Photogenic

    ALEXIS MIRANDA ANDERSON INSTITUTE OF MUSIC & PERFORMING ARTS

    Judges Choice

    #250 Queens Stacy J Dancing PARTY ROCKERS
    Novice Small Group
    #183 Acapella Heart and Sole Performing Arts EYES OF EMOTION
    Primary Small Group
    #222 Puttin On The Ritz Stacy J Dancing CUTE AS A BUTTON
    Primary Large Group
    #219 All The Rowboats Studio 3 Performing Arts PICTURE PERFECT
    Secondary Small Group, Large Group, Line

    Association of Dance Conventions & Competitions - Winner

    The Dance Loft
Core Values